Frankies

franchise

frankie’s to miejsce dla osób ceniących przede wszystkim zdrową żywność, zarówno na spotkania z przyjaciółmi,
z rodziną bądź spotkania biznesowe.

frankie’s to koncept pochodzący ze Skandynawii, który skupia się przede wszystkim na zdrowym stylu życia. Pierwszy nasz Juice Bar – sokarnia charakteryzująca się miejskim, nowoczesnym designem, powstał w 2012 we Wrocławiu. Wtedy był to jedyny taki lokal w Polsce. Naszą specjalnością są głównie soki oraz koktajle owocowe, w menu znaleźć można około 25 ich rodzai. Poza tradycyjnymi świeżo blendowanymi sokami owocowymi, można tu znaleźć koktajle z Super Foods, takimi jak: acai, jagody goji, guarana, woda kokosowa, a także koktajle proteinowe. We frankie’s dużą popularnością cieszą się również świeżo krojone sałatki oraz kanapki.

w sezonie zimowym

proponowane są także soki na ciepło, tak zwane Hot Juice’s, jak np.: Apple Pie czy Sudsy, które nie tylko świetnie smakują, ale również rozgrzewają cały organizm. Produkty frankie’s nie są wzbogacane cukrem, bądź innymi substancjami konserwującymi. Składniki dobierane są tak, żeby produkt posiadał jak największe walory odżywcze dla organizmu. Obecnie lokale frankie’s znaleźć można w czterech punktach we Wrocławiu, jeden w Krakowie, Olsztynie, w centrum Warszawy przy ulicy Nowy Świat oraz w poznańskiej Posnanii. Pracujemy nad otwarciem drugiego lokalu w Warszawie przy stacji metra Politechnika – przy ul.Polnej.

podstawowe wymagania sieci

Przy wyborze franczyzobiorcy przede wszystkim ważna jest dla nas osoba stojąca za projektem. Wierzymy, że ludzki kapitał to to, co napędza sukces. Chcemy być pewni, że nasza marka będzie dobrze reprezentowana, dlatego liczy się dla nas pasja, zaangażowanie, osobowość, wtedy przekazujemy nasz koncept i rozpoczynamy nową współpracę. Lokal pod inwestycje powinien mieć od 60 do 100 m2, w przypadku jego braku oferujemy wsparcie w poszukiwaniu.

szacowany budżet inwestycyjny

Kaucja 30.000 – 75.000 pln
Urządzenia 60.000 – 100.000 pln
Budowa 60.000 – 150.000 pln
Design 20.000 – 50.000 pln
Płynność 15.000 – 50.000  pln
Inne 25.000 pln
Razem 210.000 – 360.000 pln

>> pobierz ofertę PDF
 

co otrzymuje franczyzobiorca?

  • Wiedzę na temat produktów oraz obsługi klienta
  • Dostęp do systemów IT
  • Silną markę
  • Szkolenia specjalistyczne (Juice Academy)
  • Nowoczesny design
  • Kontakty do dostawców
  • 2 tygodnie wsparcia po otwarciu dotyczący organizacji działalności
  • Naukę monitoringu działalności lokalu (budżetu, analizy płynności budżetu, budżetu inwestycyjnego, rachunku zysków i strat)

Opłata franczyzowa wynosi 5% od sprzedaży.

oczekiwany zysk

Naszym celem jest wygenerowanie 10-20% zysku dla franczyzo-biorcy po odjęciu wszelkich kosztów. Zwrot inwestycji szacujemy na 2-4 lata. Koszt sprzedanych towarów (cogs) wynosi <35%.

franchising@frankies.pl

kontakt

Katarzyna Laursen

COO
pr@frankies.pl

Bartłomiej Konieckiewicz

general manager
bartek@frankies.pl

Martin Hofman Laursen

CEO
martinhofman@frankies.pl

Stefano Giacon

CEO
stefanogiacon@frankies.pl

polub nas!